Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu! Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu!
Strona glowna Strona o mnie Galeria Pomoc Ksiega gosci Podziękowanie
 

Okres rozliczeń podatkowych w pełni.
Może historia Tomka pomoże Wam w podjęciu tak ważnej decyzji, komu w tym roku podarować 1% podatku.
To niezwykły 11 latek z wielką siłą do walki o lepsze jutro i z wielkim apetytem na Życie!
O jego jakości decydują pieniądze, bo tylko one są wyznacznikiem jakości życia Tomka.
Przeczytajcie proszę i pomyślcie czy warto 1% odpisać właśnie Tomkowi?
Mały gest, a dla Tomka jakże cenny dar .
I nie ważne, że to 3, 5 lub 10 złotych.
Liczy się każda złotówka, każdy grosz.
W kupie siła, a my walczymy, aby nie stać w miejscu i aby pokazać chorobie, gdzie jej miejsce...
Tak to się zaczęło :

Tomek miał być zdrowym i szczęśliwym chłopcem... niestety wszystko prysło jak bańka mydlana wraz z jego porodem. Urodził się 5.01.2007 r. przez cięcie cesarskie. Dostał 10 punktów w skali Apgar.

Niestety wstępna diagnoza okazała się tylko początkiem złych wiadomości, bo problemy zdrowotne zaczęły wychodzić jedne po drugich. Nikt nie potrafił powiedzieć, co dokładnie dolega Tomkowi i skąd się to wzięło. Leczenie farmakologiczne też nie przynosiło żadnych efektów. Synek spędził długie dni w szpitalu zanim lekarze wydali orzeczenie: "zaburzenia ośrodkowej koordynacji ruchowej, zaburzenia neurorozwojowe, uszkodzona kora wzrokowa, stopa końsko-szpotawa, łokciowe ustawienie kończyn górnych, obustronne zwichnięcie stawów biodrowych, refluks żołądkowo-przełykowy, alergia pokarmowa, pneumocystoza, astma oskrzelowa wczesnodziecięca, padaczka, postępujący zanik móżdżku,podejrzenie wady genetycznej Zespół Freemana -Sheldona "

Choć od początku nie było łatwo, Tomek każdy pobyt w szpitalu znosił dzielnie i pokazywał swoją niezwykłą determinację oraz siłę walki. Bywały momenty, że lekarze rozkładali ręce i mówili, że już nic więcej nie są w stanie zrobić. Wtedy Tomek pokazywał, że da radę... i tak już jest od wielu lat.

Na dzień dzisiejszy synek nie mówi, nie siada, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie je samodzielnie, spożywa tylko specjalne mieszanki eliminacyjne bez refundacji NFZ .

Jednakże dzięki intensywnej rehabilitacji cały czas robi postępy, które zadziwiają nie tylko terapeutów, ale i specjalistów, którzy wcześniej nie dawali mu żadnych szans.

Tomek wraz ze mną uzbroił się w cierpliwość i walczymy, choć walka jest bardzo nierówna, bo ciągle wychodzi coś nowego, coś, co trudno nazwać i podać przyczynę. Jednak ja nie ustaję w tej walce, a moja determinacja jest coraz większa. Przeszkodą we wszystkim są pieniądze, a raczej ich brak.

Proszę, nie pozwólmy, aby brak środków finansowych zaprzepaścił wszystko... by nie zabrał nam tego jego uśmiechu i tej woli walki i determinacji, by w przyszłości był samodzielnym chłopcem i mógł za to Wam wszystkim podziękować.
 

Nie pozwólmy, by choroba zabrała nam Tomka!

Twój 1% podatku to dla Tomka kolejny dzień życia.


Pamiętajcie proszę o tym wypełniając swój PIT:

KRS 0000037904
Cel szczegółowy 8455 Długosz Tomasz

Dziękujemy za każdy gest 

Tomek z mamą

 Dodaj swój komentarz: