A A A
Zarejestruj sie

Pomoc

Jak założyć stronę internetową swojemu dziecku
Wystarczy wejść na tę stronę i wypełnić formularz rejestracyjny!. Rejestracja i prowadzenie strony internetowej jest całkowicie bezpłatne.

Jaki adres ma strona internetowa mojego dziecka?
Adres bloga jest w postaci: www.NAZWA.DOMENA.pl, gdzie NAZWA jest wybraną, wpisaną przez użytkownika przy rejestracji konta. Adres może występować w domenach: .smyki.pl, .51015.pl, babies.pl, dzidzi.pl, corka.pl, synek.pl, corcia.pl, mamy.pl, taty.pl, mlody.pl, lovely.pl, aledziecko.pl, aledzieci.pl, babyok.pl, naszbobas.pl - do wyboru przy rejestracji konta!

Czy mogę mieć kilka blogów na jednym koncie użytkownika?
Tak, w tym celu wystarczy zalogować się na swoje konto i z menu wybrać opcję Załóż nowy blog. Po wybraniu tej opcji nie trzeba wypełniać ponownie większości danych rejestracyjnych, a zarządzanie nowym blogiem będzie z poziomu tego samego konta użytkownika poprzez wybranie go z listy rozwijanej.

Gdzie zmienić dane podane przy rejestracji konta?
Po zalogowaniu się na swoje konto uzyskujesz dostęp do menu, z którego należy wybrać opcję: Edycja danych, właśnie na tej stronie masz możliwość edycji informacji podanych przy tworzeniu konta użytkownika. Część danych z racji swojego charakteru jest nieedytowalna, ich zmiany dokonuje administrator serwisu.

Jak dostosować swój blog do moich oczekiwań?
W tym celu należy po zalogowaniu się na swoje konto wejść na stronę Konfiguracja, gdzie można m.in. określić rozmiar obrazków w galerii, ilość wyświetlanych na jednym ekranie wpisów w księdze gości, możliwość korzystania z edytora HTML oraz zadeklarować czy umożliwić dodawanie komentarzy gościom, a także czy pozwalać na wysyłanie zdjęć z bloga jako e-kartek itd. Dodatkowo na stronie pt. Zmiana wyglądu bloga można dokonać zmiany szablonu graficznego strony, jak również wprowadzać zaawansowane zmiany korzystając z edycji plików poszczególnych stron.

W jakich programach działa edytor HTML?
Edytor HTML jest kompatybilny z przeglądarkami: IE 5.5+ (Windows), Firefox 1.0+, Mozilla 1.3+ i Netscape 7+.

Jak dodać nową notkę do pamiętnika bloga?
Po zalogowaniu się na swoje konto klikając na przycisk pt. Pamiętnik smyka mamy wykaz wszystkich wprowadzonych notek do pamiętnika. Jednocześnie jest dostępny przycisk Dodaj nową notkę, po kliknięciu na który mamy edytor nowej notki, gdzie możemy wprowadzić jej treść oraz w przypadku korzystania z edytora HTML - obrazki, tabele, linki etc.

Jak dodać nowe zdjęcie do galerii bloga?
Po zalogowaniu się klikając na przycisk pt. Album zdjęć smyka mamy wykaz wszystkich wprowadzonych zdjęć do galerii. Dodatkowo mamy przycisk pt. Dodaj nowe zdjęcie, po kliknięciu, na który otwiera się strona, gdzie wybieramy temat i kategorię zdjęcia. Następnie klikamy "Wybierz pliki" i wskazujemy fotki, które chcemy dodać do albumu na smyki.pl. Po wybraniu plików, klikamy "Zapisz zdjęcia"

Jak dodać nowe ogłoszenie?
W tym celu należy po zalogowaniu się wejść na stronę pt. Ogłoszenia i kliknąć na przycisk Dodaj nowe ogłoszenie. Następnie należy określić rodzaj ogłoszenia: Kupię, Sprzedam, Zamienię oraz wybrać dział, w którym program umieści ogłoszenie. Po wprowadzeniu tych informacji oraz treści ogłoszenia należy kliknąć na przycisk Dodaj, aby ogłoszenie zostało wprowadzone.

Jak moderować wpisy w blogu?
W sytuacji, gdy gość Twojej strony zaopiniuje ją, wprowadzając do księgi gości komentarz lub skomentuje notkę, zdjęcie wprowadzone przez Ciebie masz możliwość usuwania i odpowiadania na te opinie. Komentarze do notek usuwa się korzystając ze strony Pamiętnik smyka lub Album zdjęć smyka natomiast wpisy w księdze gości masz możliwość usunąć wybierając stronę Zarządzanie księgą gości.

Zmienne
Zmienne to specjalne funkcje, wyświetlające określone informacje na Twoim blogu, umieszczone w nawiasach klamrowych. Wykaz zmiennych znajduje się pod tym adresem. Prosimy o bardzo uważne i świadome usuwanie zmiennych

Jak optymalizować zdjęcia?
Na potrzeby użytku domowego sugerujemy korzystanie z darmowego programu graficznego IrfanView. Zdjęcia najlepiej zmniejszać do rozmiarów - szerokość ok. 500 px. (wysokość proporcjonalna) przy 72 dpi rozdzielczości. W tym celu w programie Irfanview wybieramy Image > Resize/Resample (Obraz > Zmiana rozmiaru) i w polu Set new size (Ustaw nowy rozmiar) wprowadzamy w okienku Width (Szerokość) określoną, mniejszą liczbę. Następnie klikamy Ok i przechodzimy do zapisania pliku: File > Save as (Plik > Zapisz jako), tam wybieramy z listy rozwijanej JPG w polu Zapisz jako typ. I w okienku ustawiamy jakość pliku (Save quality) na ok. 70. Po kliknieciu Zapisz obrazek jest zoptymalizowany.

Jak dodawać skrypty na strony bloga?
Po zalogowaniu się na smyki.pl. należy wybrać Zmiana wyglądu bloga, następnie stronę, na której ma być wprowadzona zmiana, kiedy otworzy się w gł. części ekranu obraz strony wybranej wcześniej, należy kliknąć na przycisk ŻRÓDŁO dostępny w lewym górnym rogu i w kodzie źródłowym strony odszukać miejsca, w których standardowo umieszcza się komendy skryptów. Prosimy posiłkować się instrukcją dostarczoną wraz ze skryptem.

Jak dodać obrazek do bloga?
Po zalogowaniu się na smyki.pl. należy wybrać Zmiana wyglądu bloga, następnie wybrać stronę, na której chcemy umieścić obrazek. Po wybraniu otworzy nam się domyślnie edytor HTML z wczytaną stroną.
Tutaj mamy 2 możliwości:
1) trzeba obrazek, który chcemy umieścić wcześniej dodać do galerii. Następnie należy ustawić kursor myszy, tam gdzie chcemy umieścić zdjęcie, dalej należy kliknąć na znajdującą się na górze ikonkę WSTAW OBRAZEK i w polu ADRES wprowadzić adres URL danego obrazka. Adres URL wyświetla się pod obrazkiem w galerii na Twoim koncie. Przy polu Adres jest także link do galerii skąd można skopiować go bezpośrednio,
2) trzeba skopiować adres obrazka znajdującego się w internecie na dowolnej stronie internetowej, która umożliwia kopiowanie i umieszczanie obrazków na innych stronach WWW, i nie jest zabezpieczona przed hotlinkowaniem - dostępny on jest po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na obrazek - proszę wybrać z menu kontekstowego WŁAŚCIWOŚCI. Po skopiowaniu adresu URL należy postąpić zgodnie ze wskazówkami wyżej dodając obrazek.

Jak ozdobić stronę bloga?
Zapraszamy do dyskusji na łamach forum dyskusyjnego. Specjalne forum dla użytkowników jest tutaj.

Jak dodać plik wideo do notki lub szablonu?
Wchodząc do ŹRÓDŁA notki należy wkleić w wybranym miejscu kod skopiowany z Albumu wideo smyka, umieszczony pod przyciskiem Pobierz HTML.

Jak założyć suwaczek?
1) Zaloguj się na swoje konto w smyki.pl. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się za darmo!
2) Wybierz ze swojego menu "Suwaczki"
3) Wybierz rodzaj suwaczka (np. liczący aktualny wiek, liczący staż partnerski, odliczający czas pozostały do urodzin, odliczający czas do porodu) i postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami wyświetlanymi na następnych stronach kreatora.

Jak dodać suwaczek na pulpicie komputera?
1) Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie (wyłączając ikonki)
2) Z menu wybierz pozycję "Właściwości", otworzy się nowe okno
3) Z zakładek na górze wybierz Pulpit, a następnie kliknij na przycisk znajdujący się na dole "Dostosuj pulpit"
4) Wybierz zakładkę pt: "Sieć Web", następnie kliknij na przycisk "Nowa" po prawej stronie
5) Otworzy się okienko z polem "Lokalizacja", w które musisz wpisać adres URL swojego suwaczka
Wskazówka: Adres URL otrzymasz klikając na suwaczek prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu Właściwości
6) Po wpisaniu zapisz zmiany klikając we wszystkich oknach przycisk "Ok"

Jak dodać suwaczek w podpisie wiadomości na forum?
1) Zaloguj się na swoim forum
2) W zależności od rodzaju forum poszukaj opcji związanej z Twoim profilem, konfiguracją
W forum smyki.pl po zalogowaniu wybierz z menu poziomego pod banerem reklamowym przycisk "Profil"
3) Znajdź pole "Podpis lub Sygnaturka", w którym możesz używać tekstu oraz formatowania BBCode lub HTML
5) Wpisz w pole wygenerowany dla Twojego suwaka indywidualny kod BBCode lub HTML
6) Zapisz zmiany

Jak umieścić suwaczek na blogu?
1) Po zalogowaniu się na swoje konto w smyki.pl wybierz z menu "Zmiana wyglądu bloga"
2) Wybierz stronę szablonu, w którym chcesz umieścić suwaczek np. Strona główna
3) Po otworzeniu edytora ustaw kursor myszy w miejscu, gdzie chcesz umieścić suwaczek i następnie kliknij na ikonkę w edytorze "Wstaw/edytuj obrazek" (3 ikonka z prawej w górnym rzędzie)
4) W polu Adres URL wpisz adres internetowy obrazka (zaczyna się od http:// a kończy na .jpg, ustaw w zależności od potrzeb dodatkowe atrybuty (wyrównanie, obramowanie etc.) i kliknij przycisk "Ok"
5) Kliknij lewym przyciskiem myszy na nowym suwaczku w ramach edytowanego szablonu i następnie z ikonek kliknij na "Wstaw/edytuj hiperłącze" (6 ikonka z prawej w górnym rzędzie)
6) W nowootwartym oknie w zakładce "Informacje", w polu "Adres URL" wpisz "smyki.pl" i kliknij "Ok"
7) Zapisz zmiany w szablonie klikając na przycisk "Zachowaj" Wskazówka dla zaawansowanych: suwaczek możesz umieścić także bezpośrednio w kodzie, wybierając "Źródło", i tam w wybranym miejscu wkleić wygenerowany kod HTML

Jak dodać suwaczek w podpisie wiadomości e-mail?
1) Zapisz na dysku komputera wygenerowany kod HTML suwaczka jako plik .txt (np. podpis.txt) po wcześniejszym skopiowaniu go (Ctrl+C) i wklejeniu (Ctrl+V) do Notatnika
2) Otwórz program pocztowy, z którego korzystasz:
a) Microsoft Outlook Express
- kliknij "Narzędzia" i wybierz pozycję "Opcje"
- w nowootwartym oknie wybierz zakładkę "Podpisy" i kliknij na przycisk "Nowy"
- następnie poniżej w polu "Edytuj podpis" wybierz rodzaj "Plik" i kliknij na przycisk "Przeglądaj"
- przejdź do katalogu, w którym zapisałaś kod HTML jako plik .txt (w naszym przykładzie poszukaj stworzonego pliku podpis.txt), wskaż plik z podpisem i kliknij "Otwórz"
- kliknij przycisk "Zastosuj" i zamknij okna
b) Mozilla Thunderbird
- kliknij "Narzędzia" i następnie "Konfiguracja kont"
- wybierz nazwę konta z lewej kolumny, w prawej części znajdź pole "Dołączaj sygnaturkę"
- zaznacz to pole i kliknij "Wybierz" w otwartym okienku przejdź do katalogu, w którym zapisałaś kod HTML jako plik .txt (w naszym przykładzie poszukaj stworzonego pliku podpis.txt), wskaż plik z podpisem i kliknij "Otwórz"
- kliknij przycisk "OK"

Jak dodać zdjęcie tak by nie było go widać w galerii bloga?
Wystarczy, że przy dodawaniu zdjęcia do galerii wybierzesz kategorię "Prywatne", pliki z tej kategorii możesz wykorzystywać np. przy ozdabianiu bloga, a jednocześnie nie wyświetlają się w Galerii.

Czy blogi w smyki.pl są bezpieczne?
Tak. Serwis smyki.pl jako jedyna witryna blogowa w Polsce posiada certyfikat Fundacji Kidprotect, jako strona przyjazna dzieciom. Wprowadziliśmy również liczne zabezpieczenia takie jak: możliwość blokowania adresów IP i adresów e-mail niechcianych gości czy udostępnienie bloga tylko znajomym lub zalogowanym na smykach. Można również założyć hasło na całego bloga lub na jego galerię. Dodatkowo Twoje materiały graficzne automatycznie są podpisywane adresem Twojego bloga, a wpisy do księgi gości i komentarze są zabezpieczone przed spamowaniem. Stale pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami...

Jak dodać plik wideo do galerii bloga?
Po zalogowaniu się klikając na przycisk pt. Album wideo smyka mamy wykaz dodanych plików wideo. Chcąc dodać nowy plik w formacie: .wmv, .avi, .mov lub .mpg musimy kliknąć na przycisk pt. Dodaj nowy wpis. Następnie wybieramy położenie pliku na dysku i wprowadzamy tytuł wideo. Plik powinien mieć wagę do 60 Mb.

Jak stworzyć blog dla rodzeństwa?
Po założeniu konta i podaniu podczas rejestracji danych pierwszego dziecka następnie skorzystaj z funkcji Załóż nowy blog, zakładając drugi blog (tutaj podaj dane drugiego smyka).

Jak dodać tło do bloga?
Instrukcję znajdziemy na forum pod tym adresem


Co zrobić, gdy kończy się przestrzeń dyskowa?

Jeżeli 1000 Mb, które otrzymałeś przy rejestracji skończyło się, skorzystaj z opcji Załóż nowy blog dostępnej po zalogowaniu. Umieszczaj na tym nowym blogu fotografie i inne pliki. Jeśli będziesz chciał zdjęcie pokazać w galerii starego bloga po prostu skopiuj cały adres zdjęcia i wklej go na starym blogu dodając nowe zdjęcie do galerii. W ten sposób masz miejsce bez żadnego limitu.

Za co dostaje się punkty?
Punkty otrzymuje się za:
- każde 12 m-cy utrzymywania bloga (2 pkt)
- dodanie notki w pamiętniku (1 pkt)
- dodanie zdjęcia w galerii (1 pkt)
- dodanie wideo w galerii wideo (2 pkt)
- dodanie komentarza przez gościa do notki (2 pkt)
- dodanie komentarza przez gościa do fotki (2 pkt)
- dodanie komentarza przez gościa do księgi gości (1 pkt)
- dodanie przez innego użytkownika odnośnika do bloga w dziale "Moje linki" na innym blogu (3 pkt)
- dodanie nowego tematu na forum smyki.pl (1 pkt)
- rejestrację rodzica, któremu poleciłeś smyki.pl przez funkcje Zaproś znajomego (10 pkt)
Dzięki zdobytym punktom nabywa się uprawnienia do:
- możliwość wylosowania jako Blog Dnia (min. 300 pkt.)
- wyświetlenie adresu bloga wśród jubilatów na górze strony (min. 100 pkt.)
- możliwość oceniania zdjęć innych użytkowników (min. 200 pkt.)
- polecenie bloga w wynikach wyszukiwania i klubach poprzez oznaczenie gwiazdką (min. 500 pkt.)
W zależności od ilości punktów status użytkownika jest ilustrowany ilością gwiazdek:
0-100 (1 gwiazdka), 101-500 (2 gwiazdki), 501-1000 (3 gwiazdki), 1001-5000 (4 gwiazdki), >5001 (5 gwiazdek)

Jak korzystać z powiadomień na komunikator Gadu-Gadu?
1. Dodaj swój numer GG w edycji danych po zalogowaniu
2. Wyślij dowolną wiadomość ze swojego Gadu-Gadu do numeru GG: 3986101

(otrzymasz automatyczną odpowiedź będącą potwierdzeniem aktywacji prenumeraty).
3. Dodaj nasz numer GG: 3986101 do swoich kontaktów

Otrzymywane wiadomości będą kompletne, a my będziemy mogli informować Cię o różnych ciekawych wydarzeniach :)

Nie działa mi dodawanie zdjęć do Albumu
Do prawidłowego działania wymagana jest włączona obsługa JavaScript w przeglądarce. Jeśli chcesz skorzystać z dodawania zdjęć włącz JavaScript.

- W przeglądarce Mozilla Firefox kliknij w menu na górze: "Narzędzia", z listy wybierz "Opcje". Następnie przejdź do zakładki "Treść" i tam zaznacz pole "Włącz obsługę języka JavaScript". Po wybraniu kliknij przycisk "OK".
- W przeglądarce Internet Explorer kliknij w menu "Narzędzia", z listy wybierz "Opcje internetowe". Następnie przejdź do zakładki "Zabezpieczenia" i tam kliknij na dole w przycisk "Poziom niestandardowy". W oknie zaznacz pole "Włącz" przy "Obsługa skryptów" > "Wykonywanie aktywnych skryptów". Po wybraniu kliknij przycisk "OK".

Musisz też mieć zainstalowany Flash. Jest dostępny pod tym adresem: http://get.adobe.com/pl/flashplayer

 

Kontakt


Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie skorzystaj z forum dyskusyjnego lub zadaj nam pytanie wysyłając je na adres: kontakt@smyki.pl. Skontaktujemy się po otrzymaniu Twojego listu.

«Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Forum

Więcej postów »

Giełda

Wszystkie ogłoszenia»

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331225 | Liczba zdjęć: 1549418 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123952 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.