A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Porady ekspertów - dział Zdrowie i badania

Jak szybko pozbyć się kataru u 20 miesięcznego maluszka bez wizyty u lekarza?

W przypadku narastania infekcji w postaci kataru lub kaszlu należy zastosować nawilżanie powietrza, do noska zakroplić po 2-3 krople soli fizjologicznej, bądź stosować inhalacje. Ciepłe kąpiele w wodzie z dodatkiem olejku eukaliptusowego lub sosnowego łagodzą trudności w oddychaniu. U małych dzieci częste zmiany pozycji ciała ułatwiają ewakuację wydzieliny z nosa. Klatkę piersiową dzieci można nasmarować maściami, bądź żelami rozgrzewającymi jak np. pulmex.

Lek. med. Edyta Sienkiewicz-Łatka

Żródło: smyki.pl

« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.