A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Zabawy

Jak wdrożyć dziecko do obowiązków domowych?

Chcąc nauczyć dziecko wypełniania obowiązków domowych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wiek i możliwości. Na początku rodzice mogą wymagać prostych czynności, które łatwo opanować. Z czasem można stopniowo przechodzić do tych bardziej zaawansowanych. Dowiedz się, w jakim wieku należy rozpocząć naukę wypełniania domowych obowiązków i jak zachęcać dziecko do pomocy w domu?

 

Wdrożenie dziecka do obowiązków domowych powinno następować powoli i stopniowo. Już 2-3-letni malec może pomagać w prostych pracach domowych, takich jak układanie zabawek na półkach czy wyrzucanie śmieci do kosza. Im starsze dziecko tym stopień trudności i nasze wymagania powinny rosnąć. Zobacz, jak możesz łatwo nauczyć dziecko odpowiedzialności, sumienności i samodzielności, a także wyrobić w nim prawidłowe nawyki porzadkowe.

Źródło: jestem.pl

Żródło: jestem.pl

« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331036 | Liczba zdjęć: 1549202 | Liczba komentarzy: 2489259 | Liczba wpisów na forum: 123985 | Aktywnych blogów: 23911

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.
Document

Drodzy Użytkownicy serwisu Smyki.pl

z przykrością informujemy, że z dniem 24 maja 2018 r. serwis Smyki.pl przestanie działać.

Dziękujemy za wspólne tworzenie serwisu Smyki.pl.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ

Z wyrazami szacunku

Zespół Smyki.pl

zamknij