A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Zabawy

Kostka do gry – jak zrobić dużą kostkę do gry

Bez kostki do gry nie można zagrać w żadną grę planszową. Małe kosteczki często giną, dlatego warto zrobić samemu dużą kostkę do gry. Będziesz mieć dodatkową, na wypadek gdyby ta mała gdzieś się zapodziła. Spróbuj do zrobienia kostki do gry zaangażować smyka. Twoja pociecha może odrysować szablon kółeczek, wycinać i przyklejać je do gotowej kostki.

 

Kostka do gry może być wykorzystywana w wielu grach - nie tylko planszowych. Dzięki niej dziecko utrwala liczenie i przede wszystkim świetnie się bawi – wypadnie „jedynka”, czy może „szóstka”? Emocje gwarantowane!

Co jest potrzebne do wykonania kostki do gry?

  • Kolorowe kartki
  • Nożyczki
  • Klej
  • Pudełko w kształcie sześcianu lub grubsza kartka (tektury)

Jak wykonać kostkę do gry?

Jeśli masz gotowe pudełko w kształcie sześcianu (po klockach, zabawkach, artykułach spożywczych), zadanie masz ułatwione. Możesz też wykorzystać kilka pudełek w kształcie prostopadłościanu i skleić je razem tak, by powstał sześcian.
Jeśli nie masz pudełka, będziesz potrzebować tekturki lub sztywniejszego papieru do jego samodzielnego wykonania. Odrysuj na kartce szkic kostki (narysuj szblon).

kostka-do-gry

Wytnij szablon kostki, następnie za pomocą linijki zrób zagięcia na każdej krawędzi figury i sklej kostkę. Tę część wykonaj sama, bo dla dziecka może się ona wydać za trudna.

kostka-do-gry1

Po otrzymaniu sześcianu oklej go kolorowym papierem (nie musicie tego robić, gdy używaliście kolorowej tektury). Każda ścianka może być innego koloru, ale możecie również zrobić kostkę jednokolorową.

kostka-do-gry2

Żródło: dlarodzinki.pl

Poprzednia strona
Strona: 1 z 2

« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.