A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Zabawy

Ludziki z kasztanów i żołędzi – jak zrobić kasztanowe ludziki

Koniec września to pora zbiorów kasztanów, żołędzi, owoców jarzębiny i innych skarbów jesieni. Spacerując z dzieckiem alejkami obsadzonymi kasztanowcami czy dębami, warto zebrać kilka owoców tych drzew, by zrobić w domu kasztanowe ludziki i zwierzątka.

 

Podczas zbierania kasztanów możemy zaproponować dziecku zabawę w kto zbierze więcej, albo kto znajdzie największy (najmniejszy) kasztan lub najładniejsze żołędzie.
Gdy jesienne skarby przyniesiemy do domu, możemy się zabrać za wykonanie kasztanowych ludzików i zwierzątek. Do ich wykonania wystarczy kilka zapałek lub wykałaczek, cyrkiel oraz odrobina pomysłowości.

Przygotowanie ludzików z kasztanów i żołędzi – krok po kroku

Za pomocą cyrkla zrób w kasztanach dziurki, w które dziecko będzie mogło włożyć wykałaczki lub zapałki - najlepsze do zrobienia ludzików i zwierzątek są świeże kasztany, ponieważ mają miękką i delikatną skorupkę, w której łatwo jest „wywiercić” dziurki.

Następnie trzeba połączyć kasztan, który będzie głową ludzika z drugim, który będzie tułowiem, za pomocą wykałaczki. Nóżki i rączki ludzika możemy zrobić z zapałek, a z żołędziowych czapeczek kapelusz i buciki.

Podczas wykonywania jesiennych ludzików i zwierzątek możemy łączyć kasztany z żołędziami, a kasztanowe główki ozdabiać według własnego pomysłu.

ludziki-z-kasztanow-i-zoledzi-jak-zrobic-i-ciekawie-ozdobic-kasztanowe-ludziki


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.