A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców

Artykuły z działu: Starszaki (6-7)

Zabawy kreatywne dla dzieci i nie tylko, czyli co można zmajstrować w wirtualnym muzeum?

zabawy-kreatywne-dla-dzieci-i-nie-tylko-czyli-co-mozna-zmajstrowac-w-wirtualnym-muzeum

Coraz większą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych cieszą się warsztaty rozwijające kreatywność. Origami, decoupage, modelowanie balonów i komponowanie mydlanych zapachów – wybór jest duży. Pomysłów na zabawy kreatywne dla dzieci jest  mnóstwo. Wytworzyć coś jedynego w swoim rodzaju można dziś również w muzeum… i to wirtualnym!

Czytaj artykuł »

"Rico Oskar i złodziejski kamień"

rico-oskar-i-zlodziejski-kamien

„Rico, Oskar i złodziejski kamień” to kolejna pasjonująca przygoda tytułowych bohaterów – Rico i Oskara. Tym razem mali detektywi wyruszą w podróż, by rozwiązać zagadkę niezwykłego kamienia. Po drodze czeka ich wiele przygód i zaskakujących spotkań.

Czytaj artykuł »

Mleko - ważny składnik diety ucznia

mleko-wazny-skladnik-diety-ucznia

Z początkiem każdego roku szkolnego staramy się jak najlepiej przygotować dzieci do nauki. Kiedy wyprawka jest już gotowa, warto pomyśleć o odpowiednio zbilansowanej diecie, która zapewni małemu człowiekowi wartości odżywcze wspomagające koncentrację, pamięć i ogólną sprawność mózgu. Niezbędne w tym przypadku okazują się mleko oraz przetwory mleczne.

Czytaj artykuł »

Czym się kierować przy wyborze zajęć dodatkowych dla dziecka?

czym-sie-kierowac-przy-wyborze-zajec-dodatkowych-dla-dziecka

Początek roku szkolnego to najlepszy czas, aby wybrać dla swojego dziecka zajęcia dodatkowe. Dylemat, przed jakim stają rodzice, wcale nie dziwi – do wyboru jest coraz więcej ciekawych propozycji zajęć pozalekcyjnych. Sport, języki, taniec, a może zajęcia plastyczne? Radzimy, czym się kierować przy wyborze zajęć dodatkowych, zachowując przy tym zdrowy rozsądek.

Czytaj artykuł »

O czym powinni pamiętać rodzice, zapisując dziecko na ZAJĘCIA DODATKOWE

0-czym-powinni-pamietac-rodzice-zapisujac-dzicko-na-zajecia-dodatkowe

Zajęcia dodatkowe to świetny sposób, by dziecko mogło rozwijać umiejętności i talenty. Obecnie pozaszkolne zajęcia dodatkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem i ich wybór jest naprawdę duży. Rodzice powinni jednak pamiętać, że zajęcia pozalekcyjne mają dziecko cieszyć i sprawiać mu przyjemność. Dlatego nie należy przesadzać z ich liczbą, bo zniechęcone, znudzone i zmęczone dziecko, tak naprawdę wcale z nich nie skorzysta. O czym powinni wiedzieć rodzice, zapisując swoją pociechę na zajęcia dodatkowe? Jak powinny wyglądać zajęcia dla przedszkolaków, a jak dla dzieci w wieku szkolnym?

Czytaj artykuł »

POKÓJ UCZNIA: jak urządzić pokój pierwszoklasisty

pokoj-ucznia-jak-urzadzic-pokoj-pierwszoklasisty

Pokój ucznia - jak wyposażyć i urządzić? Twoje dziecko debiutuje w tym roku w szkole? Nie musisz robić generalnego remontu, wystarczy odpowiednio zaaranżować przestrzeń pokoju ucznia i dokupić kilka sprzętów, by dziecko miało dużo miejsca do zabawy, a przede wszystkim nauki, która teraz będzie zajmować mu sporo czasu. Co powinno się znaleźć w pokoju ucznia?

Czytaj artykuł »

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO – początek wczesnych pobudek

poczatek-roku-szkolnego-poczatek-wczesnych-pobudek

Początek roku szkolnego oznacza dla naszych dzieci koniec wolności, swobody i wylegiwania się w łóżku bez ograniczeń i konsekwencji, że spóźnią się na lekcje. Jak szybko wdrożyć dziecko do nowego trybu, obowiązków i wczesnych pobudek?

Czytaj artykuł »

Jakie zadania realizuje SZKOŁA i co powinna zapewniać uczniom

jakie-zadania-realizuje-szkola-i-co-powinna-zapewniac-uczniom

Szkoła w stosunku do naszych dzieci realizuje różnorodne zadania. Począwszy od podstawowego - nauczania i kształcenia umiejętności, ma także wypełniać funkcje wychowawcze i opiekuńcze. Jakie są konkretnie obowiązki szkoły wobec uczniów?

Czytaj artykuł »

Bezpieczny uczeń – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w szkole i w drodze do szkoły

bezpieczny-uczen-jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-dziecka

Jakie zasady bezpieczeństwa należy wpoić dzieciom? Wysłanie potomka do szkoły wiąże się najpierw z porządną szkołą, którą musi przejść rodzic. Dzięki naszej ściągawce powinno pójść łatwiej! Zobacz, jakie zasady bezpieczeństwa powinnaś wpoić dziecku i na co sama musisz zwrócić uwagę, przygotowując pociechę do szkoły.

Czytaj artykuł »

KIESZONKOWE DLA DZIECKA – sposób nauczenia dziecka gospodarowania pieniędzmi

kieszonkowe-dla-dziecka-sposob-na-nauczenie-dziecka-gospodarowania-pieniedzmi

Kieszonkowe to niewątpliwie jeden ze skuteczniejszych sposobów nauczenia dziecka gospodarowania pieniędzmi. Dawanie kieszonkowego dzieciom ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Dowiedz się, jakich argumentów używają zwolennicy dawania pieniędzy dzieciom i kiedy dawanie kieszonkowego ma walor wychowawczy.

Czytaj artykuł »Wasze opinie na forum

Wejdź i porozmawiaj »Porady ekspertów

Zadaj pytanie ekspertowi »


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549431 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123957 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.