A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Starszaki (6-7)

Zabawy kreatywne dla dzieci i nie tylko, czyli co można zmajstrować w wirtualnym muzeum?

Coraz większą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych cieszą się warsztaty rozwijające kreatywność. Origami, decoupage, modelowanie balonów i komponowanie mydlanych zapachów – wybór jest duży. Pomysłów na zabawy kreatywne dla dzieci jest  mnóstwo. Wytworzyć coś jedynego w swoim rodzaju można dziś również w muzeum… i to wirtualnym!

 

Portal Wirtualne Muzea Małopolski (www.muzea.malopolska.pl) proponuje nie tylko wirtualne spotkanie z kulturą materialną regionu w trójwymiarze. Oprócz 700 obiektów z 35 muzeów dostępnych w 3D jest jeszcze coś, co może rozbudzić nową pasję – multimedialne materiały inspirujące do kreatywnego podejścia do dziedzictwa kulturalnego. Korzystając z nich, można samodzielnie wykonać np. Kulodrom – konstrukcję tworzącą tor dla kuli.
Z pozoru zwykła zabawka, a w rzeczywistości sposób na rozwijanie wyobraźni, kreowanie czegoś niepowtarzalnego i zadanie konstrukcyjne w jednym. Jak go zbudować? Wirtualne Muzea Małopolski udostępniły szczegółową instrukcję wraz z poziomem trudności wykonania i czasem, jaki trzeba poświęcić na jego budowę. Na potrzeby portalu powstało szereg instruktaży zainspirowanych muzealnymi zabytkami. Dowiemy się z nich, jak własnoręcznie uszyć szopkę-przytulankę, narysować portret, wykonać podstawki pod kubki, świecznik, własny zielnik, pocztówkę lub oryginalny piórnik dla dziecka.

Portal Wirtualne Muzea Małopolski inspiruje do spędzania czasu poza domem

Pasjonaci fotografii, amatorzy rysowania i kręcenia filmów znajdą dla siebie warsztat „Odkrywcy krajobrazu. Od kadru do sekwencji.”, którego narratorem jest prof. Marek Kowicki z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Mówi m.in. o tym, czym jest perspektywa powietrzna, a czym geometryczna, jak budować kadr i nazywać poszczególne jego elementy. Na te i inne pytania dotyczące obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, odpowiedzi należy szukać na portalu Wirtualnych Muzeów Małopolski.

Portal Wirtualne Muzea Małopolski to niebanalne muzeum

Kreatywne zabawy to nie tylko dziecięca igraszka. To wszystko to, co dzięki wykorzystaniu zmysłów, staje się rękodziełem jedynym w swoim rodzaju. Dlaczego? Bo nikt nie powtórzy takiej samej konstrukcji kulodromu, ani nie zrobi takiego samego zdjęcia. Wirtualne Muzea Małopolski nie tylko udostępniają zgromadzone obiekty, ale także inspirują i zachęcają do stworzenia własnymi siłami czegoś zupełnie nowego.

zabawy-kreatywne-dla-dzieci-i-nie-tylko-czyli-co-mozna-zmajstrowac-w-wirtualnym-muzeum

Żródło: materiały prasowe
dyskusja

jakubgrabowski 14-07-2014 13:47:17
Myslę, że to jest dobra inicjatywa dla maluchów. Takie zabawy uczą dzieci kreatywności i logicznego myślenia. Szczególnie takie zajęcia jak origami.

Zobacz wszystkie komentarze »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników smyki.pl. ZPR Media S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.