A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców

Artykuły z działu: Planujemy ciążę

Ciąża: wszystko co warto wiedzieć o ciąży

ciało w ciąży

Każda z nas miała o tym stanie inne wyobrażenie. Na podstawie opowieści koleżanek, filmów, książek snułyśmy plany na temat tego jak wyglądać będzie nasza ciąża. W wielu przypadkach rzeczywistość okazała się zupełnie zaskakująca. Po pierwsze dlatego, że ciąża to sprawa bardzo indywidualna, po drugie każda kobieta inaczej na nią reaguje. Zebraliśmy najczęściej powtarzające się obserwacja kobiet ciężarnych i młodych mam. Opowiadają one o tym co może nas zaskoczyć w ciąży, a co np. jest mitem.

Czytaj artykuł »

Zapłodnienie - wszystko co warto o nim wiedzieć

zapłodnienie

Zapłodnienie, inaczej poczęcie to połączenie żeńskiej komórki jajowej z męską - plemnikiem. Mężczyzna jest płodny cały czas, kobieta tylko kilka dni w miesiącu. Aby doszło do zapłodnienia, zbliżenie musi nastąpić w tym właśnie czasie, ale to nie jedyny warunek poczęcia.

Czytaj artykuł »

Czy druga ciąża jest taka sama jak pierwsza?

Czy druga ciąża jest taka sama jak pierwsza?

Druga ciąża - jaka ona będzie? Czy taka sama jak pierwsza? Mówi się, że przy drugim dziecku jest już dużo łatwiej niż przy pierwszym. Czy tak samo jest w przypadku kolejnej ciąży? Zdania na ten temat są podzielone. Prawdą jest, że po części możesz przewidzieć co cię czeka - znasz już przebieg ciąży. W wielu przypadkach jednak druga ciąża może mieć inny przebieg niż pierwsza, a sam poród przebiegać całkiem inaczej. Ciekawe też jak na pojawienie drugiego dziecka zareaguje rodzeństwo.

Czytaj artykuł »

Kiedy jest najlepszy czas na dziecko?

Kiedy jest najlepszy czas na dziecko?

Coraz więcej Polek odkłada macierzyństwo i coraz mniej rodzi się u nas dzieci. Zwykle już 3-4 lata po pierwszej miesiączce dziewczyna jest zdolna do zajścia w ciążę, a więc wtedy, gdy ma zaledwie 18-20 lat. Szczyt płodności przypada na około 25. rok życia i jeszcze przez dziesięć lat ten wskaźnik jest dość wysoki, ale już po 35. roku wyraźnie się obniża.

Czytaj artykuł »

Co warto wiedzieć o ciąży - najnowsze badania naukowe

Co warto wiedzieć o ciąży - najnowsze badania naukowe

Czy wiesz, że cukrzyca w ciąży dwukrotnie zwiększa ryzyko depresji, a infekcja toksoplazmozą może mieć wpływ na płeć dziecka? Nie bez znaczenia dla dziecka jest także przyjmowanie przez matkę antybiotyków. Przeczytaj, jakich jeszcze ciekawych odkryć o ciąży dokonali ostatnio naukowcy.

Czytaj artykuł »

Co to znaczy być tatą? - przeczytaj, jeśli planujesz założenie rodziny

Co to znaczy być tatą? - przeczytaj, jeśli planujesz założenie rodziny

Odnaleźć się w roli taty jest chyba jeszcze ciężej niż w roli mamy. Po przyjściu na świat dziecka, sytuacja zmienia się przecież diametralnie. Przyszły tata już podczas ciąży swojej partnerki musi szybko przywyknąć do sytuacji, w której większość wolnego czasu zaczynają mu wypełniać całkiem nowe obowiązki.

Czytaj artykuł »

Zbadaj krew przed ciążą

Zbadaj krew przed ciążą

Świadome macierzyństwo nie zaczyna się w momencie poczęcia. Większość lekarzy jest zdania, że przygotowania do ciąży najlepiej rozpocząć przynajmniej 6 miesięcy przed planowanym poczęciem. Wtedy jest wystarczająco dużo czasu na zrobienie badań, a jeśli okaże się to konieczne – również na przeprowadzenie kuracji, po której organizm zdąży oczyścić się z pozostałości leków i powrócić do formy.

Czytaj artykuł »

Zwierzak w domu a planowanie ciąży

Zwierzak w domu a planowanie ciąży

Od dawna mieszkasz pod jednym dachem ze swoim ulubionym pupilem. Teraz planujesz zajść w ciążę, i co dalej? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byście wszyscy razem zamieszkali ze sobą w zgodzie. Jedno o czym powinnaś pamiętać to, aby już w trakcie ciąży przygotować pupila na to przełomowe w jego życiu wydarzenie - pojawienie się dziecka w rodzinie. Pamiętaj, że głównym zagrożeniem dla was jest to, że zwierzak może potraktować dziecko jako konkurencję zabiegającą o wasze względy.

Czytaj artykuł »

Przyszłość planowania płci

Przyszłość planowania płci

Omawiając w telegraficznym skrócie metody stare i aktualnie występujące, nie sposób nie powiedzieć słów kilka o aktualnych tendencjach i najnowszych badaniach. Nasuwa się pytanie, nad czym aktualnie uczeni pracują i czego można się spodziewać w bliższej i dalszej przyszłości.

Czytaj artykuł »

Metody niepoważne planowania płci dziecka

Metody niepoważne planowania płci dziecka

W powodzi wszelkich informacji, nie można pominąć opracowań, opartych na błędnie wysuniętych wnioskach z nie do końca zbadanych, rzekomo planowanych przypadków ciąży. Metody takie są głównie obliczone, na własną korzyść materialną, pochodzącą z gratyfikacji za wydane publikacje i książki, oraz z własnej działalności w udzielaniu indywidualnych porad.

Czytaj artykuł »Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331225 | Liczba zdjęć: 1549418 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123952 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.