A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców

Artykuły z działu: Poród i połóg

Poród - jakie prawa ma rodząca w szpitalu

Prawa rodzacej

Choć świadomość w tej kwestii znacznie się zwiększa, wiele kobiet nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że w szpitalu przysługują jej szczególne prawa. Jeśli więc jesteś w ciąży, koniecznie sprawdź co przysługuje ci podczas pobytu w szpitalu z racji urodzenia dziecka.

Czytaj artykuł »

Ciąża: obracanie dziecka w brzuchu – czy to bezpieczne?

Obracanie dziecka w brzuchu

Choć nie jest to zjawisko powszechne, czasem dziecko w łonie matki układa się w pozycji pośladkowej. Jest to nieprawidłowa pozycja, jeśli kobieta chce urodzić naturalnie. Czasem, kiedy dziecko ułoży się główką w dół, lekarz obraca ręcznie płód. Czy jest to zabieg skuteczny i bezpieczny?

Czytaj artykuł »

Poród ze znieczuleniem zewnątrzoponowym - wszystko co warto o nim wiedzieć

Poród ze znieczuleniem zewnątrzoponowym - wszystko co warto o nim wiedzieć

Bólu porodowego boi się chyba każda przyszła mama. Aby go złagodzić, wiele mam decyduje się na przyjęcie znieczulenia. Masz wątpliwości co do tego czy jest ono tak do końca bezpieczne dla ciebie i dziecka? Dowiedz się więcej na temat znieczulenia zewnątrzoponowego, które nie ma na celu zmiany siły i częstotliwości skurczów mięśni macicy, ale tylko i wyłącznie zlikwidowanie bólu. Jest znieczuleniem zupełnie niegroźnym i pomoże ci w urodzeniu dziecka.

Czytaj artykuł »

Czy druga ciąża jest taka sama jak pierwsza?

Czy druga ciąża jest taka sama jak pierwsza?

Druga ciąża - jaka ona będzie? Czy taka sama jak pierwsza? Mówi się, że przy drugim dziecku jest już dużo łatwiej niż przy pierwszym. Czy tak samo jest w przypadku kolejnej ciąży? Zdania na ten temat są podzielone. Prawdą jest, że po części możesz przewidzieć co cię czeka - znasz już przebieg ciąży. W wielu przypadkach jednak druga ciąża może mieć inny przebieg niż pierwsza, a sam poród przebiegać całkiem inaczej. Ciekawe też jak na pojawienie drugiego dziecka zareaguje rodzeństwo.

Czytaj artykuł »

Poród rodzinny - czy warto o niego walczyć za wszelką cenę?

Poród rodzinny - czy warto o niego walczyć za wszelką cenę?

Obecność bliskiej osoby w tym trudnym i ważnym wydarzeniu może rzeczywiście bardzo pomóc rodzącej. Mija się jednak zupełnie z celem zmuszanie do tego kogokolwiek. Twój partner czując presję, tak naprawdę nie spełni swojej roli na sali porodowej. Może jedynie przeszkadzać. A tego chyba nikt by nie chciał.

Czytaj artykuł »

Po porodzie

Po porodzie

Prawdziwy problem będą nieprzespane noce, szczególnie dla Ciebie, gdyż Twojemu maleństwu raczej nie przeszkadza nieprzesypianie nocy, wyśpi się o dowolnej porze w ciągu dnia, kiedy Ty będziesz starała się wykorzystać „chwilę spokoju” na sprzątanie, gotowanie, prasowanie czy choćby poczytanie czegoś. Lepiej więc poświęcić ten czas na drzemkę.

Czytaj artykuł »

Czas dla Ciebie

Czas dla Ciebie

Nie rezygnuj z zainteresowań. Najgorsze dla dziecka to mieć smutną, zaniedbaną, sfrustrowaną mamę, która „dla dziecka poświęciła wszystko”. Pamiętaj, że wychowujesz człowieka, który kiedyś odejdzie z domu, usamodzielni się, założy własną rodzinę. Nie odkładaj spełniania swoich marzeń i planów na ten właśnie czas, bo najprawdopodobniej nie będziesz miała już na to ani siły, ani ochoty.

Czytaj artykuł »

Dlaczego karmić piersią?

Dlaczego karmić piersią?

Jeśli teraz zastanawiasz się, czy przejście na tak drakońską dietę eliminacyjną ma sens – nie jesteś sama. Każda karmiąca mama ma takie wątpliwości. Może lepiej odstawić dziecko od piersi, podać mu jakąś mieszankę dla alergików i mieć święty spokój?

Czytaj artykuł »

Dieta w czasie ciąży i karmienia

Dieta w czasie ciąży i karmienia

Sposób odżywiania w czasie ciąży ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia maluszka, jak i dla przebiegu ciąży. Przyszła mama powinna zatem szczególnie dbać o zdrową dietę i wziąć pod uwagę określone dietetyczne wymogi.

Czytaj artykuł »

Wasze opinie na forum

Wejdź i porozmawiaj »Porady ekspertów

Zadaj pytanie ekspertowi »


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331225 | Liczba zdjęć: 1549418 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123952 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.