A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Warto odwiedzić

Relacja z pokazu terrarystycznego w CH Poznań City Center

W CH Poznań City Center Kakadu otworzyło swój nowy sklep zoologiczny. By uczcić ten fakt, zrganizowano kolejny pokaz terrarystyczny, który tradycyjnie przyciągnął wielu widzów. Odbył się on 25 i 26 października tego roku. Organizatorzy mają nadzieję, że wkrótce będą mogli zaprosić na kolejne spotkanie z jaszczurkami, wężami, i innymi fascynującymi zwierzętami hodowanymi w terrariach.

 

Pokazy terrarystyczne na stałe wpisały się  w harmonogram działań Kakadu, choć poznański pokaz był pierwszym po długiej przerwie. Zwierzęta terraryjne, a w szczególności węże i pająki wzbudzają w ludziach sprzeczne emocje. Wielu z nas się ich po prostu boi. Mimo to, pokazy terrarystyczne Kakadu ściągają tłumy zwiedzających i zainteresowanych tymi tajemniczymi zwierzętami. Pokazy odwiedzają również ci, którzy twierdzą stanowczo, że boją się gadów i za nic w świecie nie wzięliby do ręki węża, czy pająka. Widocznie ciekawość bierze jednak górę nad lękiem, a dreszczyk emocji, który można poczućć, gdy szyję oplata trzymetrowy gad, mimo wszystko jest wspaniałym przeżyciem.
Znalazło się wielu chętnych, by pozować do zdjęcia z pytonem, który siłą swych mięśni jest w stanie zmiażdżyć ludzkie żebra. Prezentowane gady były przyzwyczajone do ludzi, więc nie stanowiły żadnego zagrożenia i nikomu ze zwiedzających nic nie groziło. Każdy natomiast miał  okazję, by dowiedzieć się czegoś o zwierzętach hodowanych w terrariach i opiece nad nimi.

kakadu

Pokaz terrarystyczny w Poznaniu – jak zawsze zresztą – prowadzony był przez doświadczonych hodowców i znawców gadów oraz innych zwierząt terraryjnych. Chętnie odpowiadali oni na każde pytanie zwiedzających, udzielając szczegółowych i fachowych odpowiedzi. Opowiadali o życiu prezentowanych zwierząt w naturze i w terrarium, o warunkach, jakie trzeba im stworzyć w warunkach hodowlanych i o tym, czym się żywią.

Kakadu1

Pokaz terrarystyczny dla wielu osób był pierwszą okazją do tak bliskiego kontaktu z tymi niezwykłymi zwierzętami. Być może dla niektórych zwiedzających piątkowo-sobotnie spotkanie stanie się początkiem przygody z terrarystyką?

Patronem medialnym było Smyki.pl

 

Pełna relacja dostępna na stronie Kakadu.

Tekst i zdjęcia: Kakadu


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331227 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.