A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Pierwszy rok (0-1)

Dobry start w dorosłość – finansowe zabezpieczenie dziecka

Finansowe zabezpieczenie dziecka pozwala ułatwić dziecku start w dorosłość, a także daje pewność, że nasze dziecko poradzi sobie również gdy nas zabraknie. Dlatego coraz popularniejszymi produktami ubezpieczeniowymi wśród rodziców są te, których celem jest oszczędność i zapewnienie ochrony swoim dzieciom. Jakie mamy możliwości finansowego zabezpieczenia przyszłości dziecka?

 

Oszczędzanie to najprostszy sposób na finansowe zabezpieczenie dziecka i siebie. Do dyspozycji mamy wiele możliwości oszczędzania. Możemy to robić, odkładając na przykład pieniądze na konto oszczędnościowe w banku, inwestując w fundusze lub obligacje albo kupować inne produkty bankowe. Niestety, takie produkty mają jedynie funkcję inwestycyjną. Są w stanie pomóc nam uzbierać większą kwotę, czasem ją nawet pomnożyć, ale nie mogą uchronić dziecka przed skutkami śmierci rodzica lub innych nieszczęść.

Finansowe zabezpieczenie dziecka – polisy ubezpieczeniowe

Obecnie najbardziej korzystnym rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcje inwestycji i ochrony są ubezpieczenia. Najbardziej popularnym ubezpieczeniem jest zwykłe ubezpieczenie na życie. Wystarczy podpisać stosowną umowę z ubezpieczycielem, określić warunki ubezpieczenia, a potem regularnie płacić składki. Kwota ubezpieczenia jest wypłacana w przypadku określonym w umowie (np. śmierci osoby ubezpieczonej) na poczet upoważnionych do jej otrzymania osób. Może też być wypłacona po upływie określonego czasu za życia ubezpieczonego.
W przypadku rodziców, dobrym pomysłem jest  tzw. polisa posagowa. To taka forma ubezpieczenia, która zapewnia wsparcie finansowe dziecku na etapie wchodzenia w dorosłe życie. Wykupując ją, rodzic określa czas trwania ubezpieczenia do jakiegoś wieku dziecka, np. aż skończy 25 lat. Rodzic podczas trwania ubezpieczenia wpłaca co miesiąc określoną przez ubezpieczyciela stawkę, która gwarantuje późniejsze wypłacenie pełnej kwoty ubezpieczenia dziecku. Atutem tej formy zabezpieczania przyszłości dziecka jest fakt, że taka polisa to także zabezpieczenie na wypadek śmierci rodziców lub opiekunów. Gdy takie nieszczęśliwe zdarzenie ma miejsce, a rodzic wcześniej założył dziecku polisę i systematycznie ją opłacał, dziecko będzie co miesiąc otrzymywać rentę, a firma ubezpieczeniowa przejmie opłaty składek za ubezpieczenie. Polisa posagowa to także zagwarantowanie dożywotniej renty dziecku, jeśli ubezpieczony rodzic nie żyje, a dziecko odniosło w nieszczęśliwym wypadku obrażenia, które skutkują trwałym inwalidztwem.Autor: Anna Kuliberda
Żródło: dlarodzinki.pl
dyskusja

Olgierd5 13-08-2014 13:28:39
Ciekawe ale zgadzam się w 100%.

maciek0zielinski 15-07-2014 14:01:47
Bardzo ciekawe. Uważam, że rodzic powinien ubezpieczyć swoje dziecko, np jakąś polisą ubezpieczeniową. To będzie dobre zabezpieczenie dziecka w razie śmierci rodziców.

Zobacz wszystkie komentarze »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników smyki.pl. ZPR Media S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331226 | Liczba zdjęć: 1549430 | Liczba komentarzy: 2490572 | Liczba wpisów na forum: 123960 | Aktywnych blogów: 23906

Do góry

© Copyright by TIME S.A. 2018 Design by TIME S.A.